Головна » 2016 » Жовтень » 15 » Храмове свято Покровської церкви в Підвисокому
Храмове свято Покровської церкви в Підвисокому

14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, своє храмове свято відзначає Свято-Покровська парафія села Підвисоке. На запрошення прот. Василя Мороза, настоятеля храму, святкове богослужіння з цієї нагоди очолив Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк. Отцю-декану співслужили: прот. Михайло Никифорук (с. Топорівці Городенківського деканату, Коломийська єпархія), прот. Василь Захарук, прот. Микола Курилюк, прот. Іван Курилюк, прот. Ярослав Марикот, прот. Василь Руданець, прот. Петро Станчак, прот. Юрій Грабовецький, прот. Тарас Дмитрук, прот. Микола Марусяк, прот. Віктор Курилюк, прот. Микола Борчук, прот. Василь Кушерський, свящ. Андрій Єреміїк (Кіцманська єпархія), свящ. Дмитро Джус, свящ. Василь Марковський (Коломийська єпархія) і дияк. Іван Лазаренко (Тернопільська єпархія).

Після Євангельського читання отець-благочинний виголосив проповідь, у якій, згадавши історичні відомості події, що сталася в Константинополі у Х ст., з'ясував духовний зміст свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Позаяк свято Покрови віднедавна є ще й Днем захисника України, під час Божественної Літургії підносилися посилені молитви за всіх воїнів, які ціною власного життя боронять українську землю, а також за всіх полонених, які "в Росії, Криму і на Донбасі" незаконно ув'язнені.

Наприкінці Богослужіння прот. Михайло Марусяк привітав настоятеля і всю підвисоцьку громаду із храмовим святом, побажавши всім неустанного заступництва від Матері Божої.

Прот. Василь Мороз у свою чергу подякував усім священнослужителям, які прибули розділити радість престольного свята. Настоятель також пригадав минулорічний храмовий день: 2015 року саме на свято Покрови, коли прот. Василь Мороз і прот. Віктор Курилюк впрерше проходили своє служіння як військові священики в зоні АТО, на Донбасі було надто "гаряче" від ворожих обстрілів.

Після многоліття усі присутні були помазані оливою, освяченою напередодні на Всенічному бдінні.

Згодом на церковному подвір'ї було освячено воду.

Після водосвяття духовенство і віряни пройшли хресним ходом навколо храму, під час якого усі були щедро окроплені свяченою водою.

Завершилося святкове богослужіння співом духовного гімну України "Боже Великий, Єдиний".

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1111 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/4

«  Жовтень 2016  »