Головна » 2011 » Червень » 12 » День Пресвятої Тройці - престольне свято Снятинського собору
День Пресвятої Тройці - престольне свято Снятинського собору

В п'ятдесятий день після Пасхи, коли Православна Церква святкує Зішестя Святого Духа і День Пресвятої Тройці, своє престольне свято відзначає Свято-Троїцький собор міста Снятина.

Святкове богослужіння з нагоди храмового дня очолив настоятель собору, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк, якому співслужили: прот. Василь Руданець, прот. Роман Василевич, а також клірики собору – прот. Микола Марусяк, свящ. Василь Семотюк і дияк. Роман Підгірний. Запрошених на свято було значно більше, але з поважних причин не всі мали змогу бути присутніми.

Після Євангельського читання виголосив проповідь прот. Василь Руданець, який, розкриваючи суть свята, зосередив увагу віруючих на необхідності для кожної людини благодаті Святого Духа, яка подається нам у всіх Таїнствах.

Після відпусту Божественної Літургії з повчальним словом звернувся настоятель собору, який наголосив, що таїна Бога-Тройці – незбагненна для людського розуму, а тому повинна нами сприйматися виключно вірою.

Водночас отець-декан подякував усім прибулим на свято гостям і побажав усім присутнім благодаті Святого Духа. А прот. Василь Руданець у свою чергу від імені духовенства привітав отця-настоятеля із престольним святом і побажав йому і всім його парафіянам завжди перебувати під опікою Бога-Тройці.

Далі все духовенство і віряни вийшли на церковне подвір'я, де було відслужено водосвятний молебень. На завершення свята було звершено хресний хід навколо собору, і всі присутні були окроплені щойно освяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 868 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.5/4

«  Червень 2011  »