Головна » 2018 » Травень » 29 » День Пресвятої Тройці - храмове свято снятинського собору
День Пресвятої Тройці - храмове свято снятинського собору

27 травня цього року Православна Церква святкує день Пресвятої Тройці, Зішестя Святого Духа на Апостолів, а саме це свято є храмовим днем головної святині Снятинщини - Свято-Троїцького собору. Святкове богослужіння в цей день очолив настоятель храму - Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк. Отцю декану співслужили: прот. Василь Захарук, настоятель Свято-Миколаївського храму в с. Задубрівці, прот. Юрій Грабовецький, настоятель Свято-Вознесенської церкви в с. Стецева, а також клірики собору: прот. Теофіл Кишкан, прот. Микола Марусяк, прот. Василь Семотюк і протодияк. Роман Підгірний. Разом із духовенством і вірянами в храмі молився міський голова Снятина Анатолій Шумко.

Почалося святкове богослужіння із читання Акафіста Пресвятій Тройці, а згодом була звершена Божественна Літургія.

Після Євангельського читання із повчальною проповіддю звернувся до вірян прот. Юрій Грабовецький. У своєму слові проповідник, нагадавши слухачам усі випадки зі Старого і Нового Завітів, де Господь являв Свою Троїчність людям, наголосив, що цими явленнями відкривається нам безмежна і неоціненна Любов Божа до людини.

Під час Літургії духовенство і віряни молилися за мир в Україні, за українських воїнів і волонтерів, а також за утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

За богослужінням співав хор Свято-Троїцького собору під керівництвом регента Дмитра Лесюка.

Наприкінці Божественної Літургії прот. Михайло Марусяк привітав усіх із величним святом, подякував священнослужителям за спільну духовну трапезу, а небайдужим і активним парафіянам за сумлінну працю на славу Божу.

Від імені духовнества отця-декана із храмовим днем привітав прот. Василь Захарук.

Після многоліття присутні в храмі віряни були помазані святою оливою, освяченою напередодні за вечірнім богослужінням, а згодом на церковному подвір'ї було звершено чин освячення води.

Завершилося святкове богослужіння хресною ходою навколо храму під мелодійний предзвін церковних дзвонів. Усі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 949 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 3.0/2

«  Травень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018