Головна » 2018 » Жовтень » 10 » День пам`яті святого апостола Іоана Богослова - храмове свято на Кулачині
День пам`яті святого апостола Іоана Богослова - храмове свято на Кулачині

9 жовтня вшановується пам'ять святого апостола і євангеліста Іоана Богослова, якого християнська традиція називає Апостолом Любові. Підставою іменувати саме так улюбленого учня Ісуса Христа стало те, що в усіх творах, написаних Іоаном, ключовою темою є Божественна Любов ("Так полюбив Бог світ, що Сина Свого Єдинородного віддав, аби кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне"), а його закликом упродовж усього життя були слова "Любіть один одного". Саме тому цей день можна справедливо назвати днем християнської любові.

У день пам'яті апостола Іоана Богослова своє храмове свято відзначає кулачинська громада міста Снятина. З цієї нагоди було звершене урочисте богослужіння, яке очолив Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк у співслужінні настоятеля храму прот. Тараса Дмитрука, а також: настоятеля Свято-Миколаївського храму в Микулинцях і Свято-Михайлівської церкви села Завалля прот. Михайла Мизюка, настоятеля храму Вознесіння Господнього села Стецева прот. Юрія Грабовецького, настоятеля церкви св. апп. Петра і Павла села Хутір-Будилів прот. Петра Станчака, настоятеля Хрестовоздвиженського храму села Джурів прот. Ярослава Петрука (який упродовж чотирьох років духовно опікувався кулачинською громадою), настоятеля Свято-Успенської церкви села Хлібичин і Свято-Димитріївського храму села Турка Борщівська прот. Богдана Близнюка, настоятеля Свято-Михайлівської церкви села Олешків прот. Романа Гуменяка, настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці села Русів прот. Дмитра Джуса, настоятеля Свято-Духівської церкви селища Путила Чернівецької єпархії свящ. Віталія Гедза (який змалечку прислуговував у кулачинському храмі) і клірика Свято-Троїцького собору Снятина протодияк. Романа Підгірного (наприкінці богослужіння до собору духовенства ще долучився настоятель Свято-Вознесенської церкви Снятина прот. Микола Марусяк).

За святковим богослужінням разом із парафіянами кулачинської церкви молилися: міський голова Снятина Анатолій Шумко, депутат Снятинської районної ради Володимир Томаш, депутат Снятинської міської ради Світлана Варварук, директор Снятинської ЗОШ № 2 Володимир Ахтемійчук.

Храмове богослужіння відвідали віряни різного віку - від найстарших сивочолих парафіян до дітей і навіть немовлят. До всього цього особливої урочистості храмовому святові додала напрочуд тепла сонячна погода.

Урочисте богослужіння розпочалося всенічною відправою, читанням Акафіста святому апостолу Іоану Богослову, після якого було звершено Божественну Літургію.

Після читання Євангелія отець-декан виголосив проповідь, у якій, розкривши основні віхи із життя апостола Іоана Богослова, закликав наслідувати його подвижницьке життя.

Наприкінці Божественної Літургії прот. Михайло Марусяк привітав настоятеля і його парафіян із храмовим святом і побажав усім неустанного молитовного заступництва від Апостола Любові - Іоана Богослова.

У свою чергу отець-настоятель склав слова щирої вдячності священнослужителям, які розділили радість храмового свята - "Другої Пасхи", а парафіянам і жертводавцям подякував за те, що ніколи не є байдужими до храму і дбають, аби в церкві і біля неї було краще й охайніше, аніж вдома.

Після многоліття усі присутні були помазані св. оливою, освяченою за вечірнім богослужінням, а згодом усі вийшли на церковне подвір`я, де було звершено водосвяття.

Завершилося святкове богослужіння хресним ходом навколо храму, під час якого усі присутні були окроплені свяченою водою.

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 1417 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

«  Жовтень 2018  »

прот. Микола Марусяк © 2018