Головна » 2016 » Серпень » 4 » День Хрещення Руси України – це свято минулого, майбутнього й сьогодення
День Хрещення Руси України – це свято минулого, майбутнього й сьогодення

У четвер, 28 липня, в день вшанування пам’яті великого святого рівноапостольного князя Володимира і Хрещення Руси - України з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України в місті Києві відбувся Хресний хід з нагоди загальнодержавного й церковного торжества.

Святкового дня, коли вся повнота Православної Церкви вшановує пам’ять славного Хрестителя Русі й української землі, віряни Івано-Франківської єпархії, серед яких і 22 паломники із с. Стецева з прот.Юрієм Грабовецьким, настоятелем церкви Вознесіння Господнього УПЦ КП, змогли долучитись до торжества, яке особливим чином панувало в граді Києві. Прибувши на світанку до Володимирського собору, стецівчани прикладались до мощей великомучениці Варвари та священномученика Макарія, святих ікон, біля яких запалювали свічки з подякою за щасливу поїздку та невимовну радість єднання в щирій молитві за дітей та рідних, за воїнів та за мир в Україні.

Зранку, о 10.00, у кафедральному Володимирському соборі відбулась Божественна Літургія, під час якої стецівчани молились, сповідались та приймали Святе Причастя. Після патріаршої Служби Божої прихожани різних храмів України, в тому числі і стецівчани, з молитвою на устах вирушили в хоч і недалеку, проте безсумнівно благодатну путь – до пам’ятника святого рівноапостольного князя Володимира, де Святійший Патріарх Філарет разом із духовенство всієї України звершив молебень.

У Хресному ході взяли участь єпископи, священики та віряни Української православної церкви Київського Патріархату, воїни АТО, волонтери. Загалом – близько 35 тисяч учасників. Колона розтягнулася по вул.Володимирській. У той час, коли перші учасники були біля Михайлівського собору, "хвіст" колони досягав будівлі Національної опери України. За відстаню це майже 1 кілометр.

Звертаючись до української громади зі сходів перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю, Патріарх Філарет привітав усіх з національним святом Хрещення Київської Руси-України. Патріарх наголосив на важливості спільного святкування цього свята Церкви та держави. «Цим спільним святкуванням ми хочемо підкреслити, що святий князь Володимир побудував велику державу – Київську Русь – на основі християнства. Він зробив християнство державною релігією. Чи потрібно було це робити? Потрібно. Тому що язичників-русичів в християнську Європу не приймали, бо вони були ідолопоклонниками. Ми тепер хочемо будувати незалежну Українську державу. На якій основі слід її будувати? На атеїзмі? Ні. На атеїзмі будували Радянський Союз. Але він розпався і пам'ять про нього і про комунізм загинула. Ми ж хочемо будувати Україну на християнських цінностях. Тому нам в Україні потрібна єдина Православна Церква, Помісна, тобто незалежна від іноземних центрів, насамперед незалежна від Москви», – сказав Патріарх Філарет.

Церква як і завжди закликає кожного до взаємної терпимості, всепрощаючої любові та миру. Відтак кожний із вірян після торжественного дня поніс до свого дому частинку тепла й любові, яка укріплюватиме для подальшої стійкості в істині нашу Церкву.

Прес-служба Свято-Вознесенського храму села Стецева

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 345 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/2

«  Серпень 2016  »