Івано-Франківсько-Галицька єпархія Православної Церкви України

Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання

Головна » 2021 » Вересень » 7 » Цьогоріч виповнилося 25 років з часу відродження снятинського Свято-Троїцького собору

5 вересня, в 11-ту неділю після П'ятдесятниці, у день віддання свята Успення Пречистої Діви Марії, у Свято-Троїцькому соборі міста Снятина урочисто відзначили 25-ліття з часу відродження цієї святині. Святкове богослужіння з цієї нагоди очолив Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. Владиці Митрополиту співслужив настоятель собору, Снятинський декан протоієрей Михайло Марусяк, адміністратор парафій Заболотівської ТГ Снятинського деканату протоієрей Роман Гуменяк, духовенство Снятинського деканату.

Разом із духовенством і численними вірянами за святковим богослужінням молилися міський голова Снятинської ТГ Анатолій Шумко і селищний голова Заболотівської ТГ Петро Маліборський.

Високого гостя - Високопреосвященнішого Митрополита Іоасафа - на церковному подвір'ї із короваєм і щирими словами зустрічали діти, вихованці недільної школи, що дії при Свято-Троїцькому соборі, а в храмі Владику зустрічав настоятель разом із собором духовенства.

На малому вході Митрополит Іоасаф з благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія нагородив клірика собору і настоятеля Вознесенського храму в Снятині прот. Миколу Марусяка правом носіння митри, а настоятеля Свято-Михайлівського храму в селі Завалля свящ. Романа Мизюка підніс до сану протоієрея.

Під час Божественної Літургії Владика Іоасаф звершив дияконську хіротонію над випускником бакалаврату богослов'я Чернівецького національного університету і магістратури богослов'я Івано-Франківського богословського інституту Михайлом Мельником.

Під час причастя духовенства своїми думками на тему євангельського читання поділився прот. Роман Мизюк.

Наприкінці богослужіння Митрополит Іоасаф звернувся до собору духовенства і зібрання вірян із повчальним батьківським словом. Також Владика щиро привітав отця-настоятеля і всю громаду Свято-Троїцького собору із ювілеєм і вручив благословенну грамоту.

У своєму слові-відповіді настоятель собору прот. Михайло Марусяк коротко пригадав доленосні події 25-літньої давнини, згадав активних і небайдужих людей, старанням, коштами і молитвами яких святиня, яка була в запустінні і занепаді, воскресла і зараз живе. І, звичайно, отець Михайло подякував Владиці-Митрополиту за його архіпастирські молитви і батьківську опіку і на знак молитовної єдності підніс Архієрею просфору.

Завершилося урочисте ювілейне богослужіння уставним многоліттям і співом духовного гімну України "Боже Великий, Єдиний".

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 191 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 5.0/1
«  Вересень 2021  »

прот. Микола Марусяк © 2021