Головна » 2016 » Вересень » 21 » Чудо Архістратига Михаїла - храмове свято міста Снятина
Чудо Архістратига Михаїла - храмове свято міста Снятина

19 вересня Православна Церква святкує Спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах. Для Снятина і снятинчан це не просто свято, це - храмовий день. З цієї нагоди у головній святині міста - Свято-Троїцькому соборі - було звершене урочисте богослужіння, яке очолив настоятель храму, Снятинський благочинний протоієрей Михайло Марусяк.

Перед Божественною Літургією священнослужителі прочитали Акафіст Архістратигу Михаїлу.

За Літургією отцю-декану співслужили: прот. Теофіл Кишкан, прот. Василь Лахманюк (м.Заставна, Кіцманська єпархія), прот. Микола Щербатюк (смт.Ланчин, Коломийська єпархія),  прот. Іван Коржинський, прот. Микола Курилюк, прот. Михайло Мизюк, прот. Іван Курилюк, прот. Любомир Куцак, прот. Іван Качур (с.Вишків, Долинський деканат), прот. Ярослав Марикот, прот. Ярослав Петрук, прот. Василь Руданець, прот. Юрій Грабовецький, прот. Тарас Дмитрук, прот. Віктор Курилюк, прот. Микола Марусяк, прот. Микола Борчук, прот. Василь Семотюк, прот. Василь Мороз, прот. Василь Кушерський і протодияк. Роман Підгірний.

Під час богослужіння разом із вірянами молився і міський голова Анатолій Шумко.

Святкову Літургію прикрашав спів хору Свято-Троїцького собору під керівництвом Дмитра Лесюка.

Після читання Євангелія повчальну проповідь виголосив прот. Михайло Мизюк.

Після Літургії настоятель Свято-Троїцького собору звернувся з вітальним словом до всіх снятинчан, які в особі святого архангела Михаїла мають свого небесного покровителя, а також подякував усім священнослужителям, які, взявши участь у духовній трапезі, розділили радість храмового свята.

Після многоліття всі присутні були помазані св.єлеєм, освяченим напередодні на всенічній.

Згодом було звершено Чин малого освячення води, після якого всі присутні були окроплені свяченою водою (Через негоду водосвяття відбувалося не на церковному подвір'ї, а в храмі).

Категорія: З життя деканату | Переглядів: 977 | Додав: admin | Теги: | Рейтинг: 4.6/5

«  Вересень 2016  »