протоієрей Роман Гуменяк

Протоієрей Роман Степанович Гуменяк народився 1 березня 1985 року в с.Микуличин Яремчанського району (тепер Надвірнянський р-н.) Івано-Франківської області в священичій сім'ї.

В 1988 році переїхав разом із сім'єю до села Рудники Снятинського району Івано-Франківської області.

З 1991р. по 2002 р. навчався в Рудниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку закінчив із золотою медаллю.

В 2002 р. вступив на навчання до Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича на Богословське відділення КДА при ФТФ.

В 2003 р. вступив на навчання до Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича на філософсько-теологічний факультет спеціальності філософія та релігієзнавство.

У 2006 р. отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки "теологія" та здобув кваліфікацію бакалавра богослов'я.

У 2007 р. отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки "філософія" та здобув кваліфікацію бакалавра філософії.

У 2008 р. закінчив ЧНУ ім.Ю.Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "релігієзнавство" та здобув кваліфікацію релігієзнавця, викладача філософсько-релігієзнавчих дисциплін.

У тому ж році закінчив з відзнакою Богословське відділення Київської Православної Богословської Академії при Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича і отримав повну вищу освіту за напрямом підготовки "богослов'я" та здобув кваліфікацію магістра богослов'я, викладача-дослідника православного богослов'я.

Захистив магістерську роботу на тему: "Стан та особливості функціонування Православної Церкви на західноукраїнських теренах в 1913-39 роки".

4 грудня 2005 року – рукоположений у сан диякона Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у Володимирівському патріаршому соборі м.Київ.

1листопада 2009 року рукоположений в сан священика архієпископом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом в храмі Успення Пресвятої Богородиці с.Іллінці Снятинського благочиння.

16 листопада 2009 року призначений настоятелем Храму Святого Архістратига Михаїла с.Олешків Снятинського благочиння.

Одружений з Гуменяк Іриною Василівною.

Виховує трьох дітей.

Додатково працює вчителем Основ християнської етики в Рудниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. У 2009 році пройшов курси для підвищення кваліфікації, захистив роботу на тему "Роль школи, сім'ї та Церкви у розвитку духовності учнів". 2010 року було присвоєно ІІ категорію.

Остання нагорода – сан протоієрея.

«  Грудень 2017  »