Різдвяне вітання

Івано-Франківської єпархії
Української Православної Церкви

Київського Патріархату

Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління

Історично понад 2000 років тому тієї священної ночі у Вифлеємській печері звершилася велика таїна – на землі у людському тілі явився Бог.

Задля чого, чому Неосяжний, Всемогутній Бог, Який перебуває у сяйві вічної слави, так Себе принижує? Причина одна – Його безмежна любов до грішної людини. Взамін Господь хоче такої ж любові від людини, а сьогодні її особливо бракує. У чому полягає причина відсутності миру і взаємної любові? Причиною є гріх, який панує в людській природі. Тож для того, щоби знищити гріх і його наслідок – саму смерть, необхідно було Божому Синові стати людиною.

Тому Бог приходить на землю, щоби людину піднести до неба і не тільки повернути втрачений рай, а ввести її до Свого Царства. Тому радіє кожне християнське серце, торжествує Христова Церква, а з нею увесь світ, видимий і невидимий, і це засвідчив євангеліст Лука, вказуючи, що під час народження Божого Сина на землі явилося ціле ангельське воїнство, яке висловлювало свою радість і прославляло Бога словами: "Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління" (Лк. 2, 14).

Цього року ми святкуємо Різдво Христове у складних умовах. У чому полягає основна причина того становища, у якому тепер опинилася наша держава і наш український народ? Причина одна: людина відкинула Бога і на Його місце поставила себе зі своїм владолюбством і славолюбством – зі всією своєю життєвою гордістю. Людина, лицемірно називаючи себе християнином, не бачить духовним зором Христа ані в яслах, ані на Голгофі.

Чи задумувалася людина про суть земних благ у тому сенсі, в якому повчає Христос. Він не був філософом, економістом, політиком чи дипломатом. Він не був і людиною, яка тікає від реальностей навколишнього життя. Він не відкидав значення земних благ, а показував, у чому сенс людського життя на землі. Він дав золоте правило: "Люби ближнього твого, як самого себе… Як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм". Це Господні заповіді для всіх людей: багатих і бідних, молодих і старих, знатних і простих. Христос із сумом говорив: "Як важко тим, що мають багатство, увійти в Царство Боже" (Лк. 18, 24); "Горе вам, багаті, бо ви вже одержали свою втіху" (Лк. 6, 24). Ісус не осуджував земні блага, але завжди наголошував, що правильно ставитися до багатства здатен лише той, хто не поневолений ідолом користолюбства, для кого земні скарби не мають визначальної цінності.

Здавалося б, що із пришестям Христа мала би припинитися людська злоба. Але, щойно прозвучав ангельський спів: "Слава у вишніх Богу, і на землі мир", як землю сколихнув плач і ридання матерів: Ірод, намагаючись знищити вічну Правду, винищує немовлят. Це й сьогодні стосується всякої злочинної пристрасті, спонукуваної людською гордістю і зухвальством.

Різдво Христове закликає нас творити справи милосердя і любові, бо сам Бог прийшов до нас із любов’ю у нашій природі. Нам треба поспішати до хворих, самотніх, до всіх, хто потребує нашої допомоги. Адже саме свято Різдва Христового змушує задуматись, чи ми готові прийняти Ісуса до свого серця, з Ним жити, Його наслідувати.

З Різдвом Христовим і Новим роком сердечно вітаю всечесних отців, Снятинську районну державну адміністрацію, Снятинську районну раду, міську раду, голову міста та всіх покутян. Бажаю всім міцного здоров'я, незрадливого щастя, душевного спокою і радості, сповнення всіх Ваших мрій, надій і благословення Новонародженого Божого Дитяти Ісуса. Новонароджений Спаситель світу, обравши Своїм вертепом Вашу душу, а серце – яслами, нехай благословить і укріпить Ваші сили тілесні й духовні, нехай розвіє печаль і огорне радістю, щоб завжди відчувати, що ми не самі, – бо з нами Бог.

Христос рождається!

Славімо Його!