Різдвяне послання

Святої Української Православної Церкви

на Прикарпатті

Вифлеєме приготуйся, благоукрасіться яслі,
вертепе, прийми - істина прийде…
БОГ Чоловіком від ДІВИ з'явиться спасти рід наш!

(тропар Навечір’я Різдва Христового на 1 часі)

Христос рождається!

Дорогі і возлюблені у Христі духовні отці, брати і сестри, дорога нашому серцю православна громадо Прикарпаття, сьогодні український народ святкує Різдво Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Дві тисячі років тому звістка про пришестя у світ Бога Творця зуміла відкрити дорогу до сердець різноплемінних народів великої Римської імперії, а апостольська проповідь про Спасителя Христа розтопила закам'янілі серця язичників - і багатих, і бідних, і простолюдинів, і вчених. Веселяться Ангели на Небі і радіють люди, бо Христос заради нашого спасіння прийшов на Землю. Ісус Христос у Своїй Особі відкрив нам Бога, ім'я Якому - Жертовна Любов.

У ці дні Господь сподобив нас в черговий раз згадати слова апостола про те, що більше двох тисяч років назад для всього людства відкрилась "великого благочестя тайна: Бог з'явився у плоті"(1 Тим. 3:16). І цю велику подію ми прославляємо повсюди - і у храмах, і в радісних піснеспівах щедрівок та колядок.

Черговий рік ХХІ-го століття християнської ери людство зустрічає озброєним самими останніми досягненнями науково-технічного прогресу в самих різних галузях - воєнної, медичної, технічної, інформаційної та інших. Інколи можна почути, що сучасна людина, досягнувши великого прогресу в галузях науки, може обійтись вже і без Бога. Чи дійсно, людина може обійтись без Творця? На це Церква Христова завжди, незалежно від оточуючого середовища і обставин, відповідає: "Не може людина обійтись без Бога!" Людство, незважаючи на технічний прогрес, залишається беззахисним перед лицем зла, неправди і гріха. Так же як і дві тисячі років тому в світі повсюди чути гуркіт зброї, гинуть невинні люди, вбивають християн, люди помирають від голоду. Світ як дві тисячі років тому так і нині лежить у злі. Наша страшна дійсність свідчить перед Творцем, що світ духовно осліп. Він не бачить своїм безбожним зором звізду Христа на Сході, не спішить поклонитись народженому Спасителю. Не хочуть сучасні люди ставати істинними християнами, і синівству Бога віддають перевагу синівство з дияволом. Їхній ідеал - "золотий телець", їх бог - задоволення своїх пристрастей. Світ все більше наповнюється каїнітами. Переступаючи через труп Авеля, вони рвуться до богатства і влади. І тому призив Господа нашого Ісуса Христа: "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11:28), як завжди актуальний і в наш час.

Дорогі брати і сестри, хіба не цього звернення чекає сучасна людина? Різдво Христове - це велика тайна, недосяжна нашому розуму, але ми бачимо, відчуваємо і знаємо, що в цій події явлена любов Божа до свого творіння, до людини. "Так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого єдинородного, щоби кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне". (Ін, 3, 16).

Прийдімо і віддаймо поклін новонародженому Христу, схилімо наші голови перед новонародженим Месією, перед нашим Спасителем.

Дорогі і возлюблені в Христі духовні отці, брати і сестри! Прийміть мої сердечні вітання із Святом Різдва Христового. Вифлиємська зірка нехай освітить життєвий шлях кожного із вас, мир, злагода і процвітання нехай перебувають у нашій державі і в кожному домі.

Христос Рождається!                  Славімо Його!

Різдво Христове
м. Івано-Франківськ