Пасхальне вітання

протоієрея Михаїла МАРУСЯКА

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

"Воскресіння день, просвітімось
торжеством і один одного обіймімо;
промовмо: "Браття!"
І тим, що ненавидять нас,
простім усе ради воскресіння"

"Христос Воскрес!" – сповістив Ангел Божий жінкам-мироносицям, котрі зі щирими слізьми жалю і скорботи вдосвіта спішили до гробу. "Христос Воскрес!" – сповістили вони цю радісну вістку Христовим учням, які понесли її всьому світові. Ця радість, що передається від Апостолів з покоління в покоління, через століття прийшла сьогодні і до нас.

Радіючи в день Пасхи, ми святкуємо те, що одного разу відбулося в історії і продовжує відбуватися з нами, бо кожен отримав дар нового життя, перед нами відчинені двері Царства Небесного. У земному житті є багато радостей, але радість життя з Богом – найвища і вічна. Христос Своїм Воскресінням дав нам воскресіння і життя вічне.

Однак у світі чимало людей, які на словах вірять у Бога, але душею, серцем вони далекі від Нього. У цьому полягає основна причина бездуховності нашого суспільства, яка породжує не тільки безбожність і байдужість до релігії, але й релігійний фанатизм. Сили зла, як упродовж тисячоліть, так і зараз, намагаються нищити духовність, особливо серед молоді. А все це тому, що ми забуваємо про нашу віру. Ми весь час переймаємося життєвими турботами, які витісняють із нашої свідомості думку про сенс життя. У життєвій суєті навіть умудряємося забувати про смерть. Тому в години земних задоволень вона приходить до нас жахливою і безглуздою. Правдивої духовності не може бути без віри в істинного Бога, у Сина Божого Ісуса Христа, без віри в Його Воскресіння і зіслання людству від Небесного Отця Святого Духа, без Церкви, в якій діє Святий Дух. Тому просімо у Воскреслого Спасителя світу, як колись просили в Нього Його учні: "Додай нам віри" (Лк. 17, 5), – додай віри нашому народові!

Тому нехай із воскресінням Христовим воскресне і наша віра. Засвідчімо її щирою християнською жертовною любов’ю до всіх, особливо до знедолених, хворих, бідних, самотніх. Провідаймо їх, з Пасхальним освяченим яйцем, яке знаменує життя, принесімо їм свою сердечну любов і щире Пасхальне вітання. Великодня радість спонукає християн до взаємних обіймів пасхальним піснеспівом: "Один одного обіймімо; промовмо: "Браття!” І тим, що ненавидять нас, простім усе ради воскресіння".

У ці святі Пасхальні дні щиро вітаю Всечесних отців і всю паству Київського Патріархату Снятинщини, духовенство і вірних УГКЦ, Голову райдержадміністрації і Голову районної Ради, міського Голову, всіх представників влади. Нехай Воскреслий Христос перебуває посеред нас у ці святкові дні і по всі дні нашого життя; відкине печаль, благословить душевним спокоєм і пасхальною радістю.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Протоієрей Михайло Марусяк,