митрофорний протоієрей Михайло Марусяк

Митрофорний протоієрей Марусяк Михайло Миколайович,

доктор богословських наук, професор.

Народився 1 квітня 1950 року в селі Ліски Коломийського району Івано-Франківської області (тоді Коршівського району Станіславської області).

1965 року закінчив Лісківську восьмирічну школу.

1967 року – Коршівську середню школу.

1971 року – Чернівецький технікум залізничного транспорту.

1971-73 рр. – служба в армії.

1973-76 рр. – працював у вагонному депо ст. Львів-Клепарів, заочно навчався у Дніпропетровському інституті інженерів залізничного транспорту (закінчив 3 курси).

1976 року одружився і перейшов працювати в Коломийське вагонне депо.

1977-80 рр. – навчання в Московській духовній семінарії.

З 1980 року на пастирському служінні на парафіях Івано-Франківської єпархії.

1987 року закінчив Московську духовну Академію, призначений благочинним (деканом) Снятинського району Івано-Франківської єпархії.

1989 рік – призначений секретарем (канцлером) Івано-Франківської єпархії РПЦ. Член ініціативної групи по виходу із-під юрисдикції Московської Патріархії і відродженню УАПЦ.

22 січня 1990 рік – участь в організації і проведенні Собору духовенства і мирян у місті Галичі – вихід із-під юрисдикції Московської Патріархії.

5-6 червня 1990 рік – учасник І Всеукраїнському Православному Соборі у місті Києві – обрання першого українського Патріарха Мстислава (Скрипника).

1990 рік – призначений ректором Івано-Франківської духовної семінарії УАПЦ.

1993 рік – член лічильної комісії на Соборі у м. Києві – обрання Патріархом Київським і всієї Руси-України Володимира (Романюка).

1994 рік – Указом Патріарха Володимира призначений викладачем теологічного відділення філософсько-теологічного факультету Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича.

1995 рік – учасник трагічного похорону Патріарха Володимира (Романюка).

1996 року захистив кандидатську дисертацію на тему "Потрійне служіння Ісуса Христа у світлі Святого Письма Нового Завіту".

2001 рік – учасник Помісного Собору УПЦ КП з нагоди 2000-ліття Різдва Христового 9-10 січня у м. Києві.

20.03.2008 – присвоєно науковий ступінь доктора богословських наук.

29.10.2013 – присвоєно вчене звання професора.

Видав 10 книг. Зробив переклад "Повного зібрання творів святителя Іоана Золотоустого" (12 томів, 25 книг). Займається перекладом творів блаж. Ієроніма Стридонського.

Депутат Снятинської районної ради кількох скликань

Нагороди: орден "За заслуги" ІІІ ступеня; орден "Прп. Сергія Радонежського" ІІІ ступеня, орден "Св. Рівноапостольного кн. Володимира" ІІІ ступеня; орден "Архістратига Михаїла"; орден "Христа Спасителя"; медаль "Свв. Рівноапостольних Кирила і Мефодія"; іменний годинник від Президента України; іменний годинник від Голови Верховної Ради України; Почесний знак голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

«  Липень 2017  »