Декан (благочинний)

Митрофорний протоієрей Марусяк Михайло Миколайович,

доктор богословських наук, доцент.

Народився 1 квітня 1950 року в селі Ліски Коломийського району Івано-Франківської області (тоді Коршівського району Станіславської області).

1965 року закінчив Лісківську восьмирічну школу.

1967 року – Коршівську середню школу.

1971 року – Чернівецький технікум залізничного транспорту.

1971-73 рр. – служба в армії.

1973-76 рр. – працював у вагонному депо ст. Львів-Клепарів, заочно навчався у Дніпропетровському інституті інженерів залізничного транспорту (закінчив 3 курси).

1976 року одружився і перейшов працювати в Коломийське вагонне депо.

1977-80 рр. – навчання в Московській духовній семінарії.

З 1980 року на пастирському служінні на парафіях Івано-Франківської єпархії.

1987 року закінчив Московську духовну Академію, призначений благочинним (деканом) Снятинського району Івано-Франківської єпархії.

1989 рік – призначений секретарем (канцлером) Івано-Франківської єпархії РПЦ. Член ініціативної групи по виходу із-під юрисдикції Московської Патріархії і відродженню УАПЦ.

22 січня 1990 рік – участь в організації і проведенні Собору духовенства і мирян у місті Галичі – вихід із-під юрисдикції Московської Патріархії.

5-6 червня 1990 рік – учасник І Всеукраїнському Православному Соборі у місті Києві – обрання першого українського Патріарха Мстислава (Скрипника).

1990 рік – призначений ректором Івано-Франківської духовної семінарії УАПЦ.

1993 рік – член лічильної комісії на Соборі у м. Києві – обрання Патріархом Київським і всієї Руси-України Володимира (Романюка).

1994 рік – Указом Патріарха Володимира призначений викладачем теологічного відділення філософсько-теологічного факультету Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича.

1995 рік – учасник трагічного похорону Патріарха Володимира (Романюка).

1996 року захистив кандидатську дисертацію на тему "Потрійне служіння Ісуса Христа у світлі Святого Письма Нового Завіту".

2001 рік – учасник Помісного Собору УПЦ КП з нагоди 2000-ліття Різдва Христового 9-10 січня у м. Києві.

20.03.2008 – захистив ступінь доктора богословських наук.

Видав 10 книг.

Депутат Снятинської районної ради 2 скликань

Нагороди: орден "За заслуги" ІІІ ступеня; орден "Прп. Сергія Радонежського" ІІІ ступеня, орден "Св. Рівноапостольного кн. Володимира" ІІІ ступеня; орден "Архістратига Михаїла"; орден "Христа Спасителя"; медаль "Свв. Рівноапостольних Кирила і Мефодія"; іменний годинник від Президента України; іменний годинник від Голови Верховної Ради України; Почесний знак голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

«  Липень 2017  »